פעם, כשדיברו על שיווק באינטרנט, הדבר נגע בעיקר בפרסום באנרים בשלל אתרים, תשלום לאתרים גדולים כדי שיציגו את פרסומותינו וכדומה. היום, שיווק באינטרנט השתנה לחלוטין ואף קיימות דרכים חינמיות ויעילות מאוד לשיווק העסק. כבר אין צורך להשקיע הון עתק עבור שיווק עסק באינטרנט – נדרשת בעיקר הבנה, יצירתיות וניסיון בתחום בכדי להגביר את החשיפה שלה זוכה העסק ברשת.

מה השתנה?

1. אתרים מסחריים וחנויות וירטואליות - אתר תדמית הוא כבר לא האופציה היחידה של עסק לפרסם את עצמו ולהגדיל את מספר העסקאות. מספר הרכישות האינטרנטיות מדי יום ויום בעולם בכלל ובישראל בפרט הכפיל את עצמו כמה וכמה פעמים, וקנייה דרך האינטרנט היא כבר מזמן לא מילה גסה. עסקים רבים בוחרים לפתוח חנות וירטואלית בנוסף לחנות הפיזית ואף במקומה, בכדי לשווק את מוצריהם בצורה הטובה ביותר ואף להשיג רווחים מכך באופן מיידי.

2. רשתות חברתיות - כניסת הרשתות החברתיות שינתה את התמונה באופן מהותי. ניהול דף עסקי בפייסבוק ופרופילים בטוויטר, לינקאדין ויוטיוב הם דרכים חינמיות ויעילות במיוחד להפצת העסק בקרב קהל עצום של משתמשים – כשכל אחד מהם הינו בעצם לקוח פוטנציאלי. דף עסקי בפייסבוק מאפשר לנו לתקשר ישירות עם קהל הלקוחות שלנו, לשמור איתם על קשר רציף וכך לשמר את מעגל הלקוחות, וכן מאפשר להם להפיץ את השמועה לחבריהם בקלות. משחקי שיווק ופרסומות בפייסבוק יעילים גם הם מאוד, וכן שיווק ברשתות חברתיות מעניק לך לרוב כלי סטטיסטיקות משוכלל שמאפשר לך לשפר את ביצועיך.

3. דיוור במייל – הדיוור במייל, או בשמו השני – ניוזלטר, קיים כבר שנים רבות, אך בימינו כמו כל הדברים שנוגעים לתחום האינטרנט גם המיילים השתכללו באופן ניכר. כבר לא לוקח להם זמן רב להיטען, ניתן לגשת אליהם מכל מקום בקלות ואנו מקבלים מיילים ישירות לטלפון הנייד שלנו. כמו כן, הגרפיקה שהשתכללה והאפשרויות הרבות שנוספו בפנינו הפכו את אותו ניוזלטר לכלי שיווקי רב עוצמה.

אלו רק מקצת מהדוגמאות שממחישות כי שיווק באינטרנט הפך לאפשרי עבור כל עסק, ללא תלות ביכולתו הכלכלית. כל עוד תעזרו באנשי מקצוע מיומנים, תוכלו להמיר את ההשקעה הכספית הקטנה יחסית לרווחים גדולים בהרבה.