לא קל לעסקים בימינו – מדי שבוע אנו שומעים על עסק חדש, ומדי יום נגלה על עסק שזה עתה נסגר. בתרבות השפע התחרות גדולה, וכמעט אין תחום שלא מוצף בעסקים. במחקרים רבים מוצאים כי רק 2 מתוך 10 עסקים שייפתחו יצליחו לשרוד – אך מדוע זה קורה? לרוב הסיבה לכך היא חשיבה שיווקית מוטעית וקבלת החלטות שגויות, שנובעות לרוב מדעות קדומות, חוסר ניסיון והבנה לקויה של מצב השוק בימינו.

אחת מהטעויות הגדולות ביותר של עסקים היא התקמצנות על תקציב השיווק, או השקעה באפיקי שיווק שאינם כוללים את האינטרנט. האינטרנט הוא הכל בימינו – אין תחום שלא נוגע בו ואין אדם שאינו מקדיש לגלישה באתרים שונים לפחות מספר שעות בשבוע. האינטרנט הוא אמצעי המידע והתקשורת העיקרי שלנו כיום – כך שבמידה ועסק כלשהו לא יימצא באינטרנט, מבחינת לקוחות פוטנציאליים רבים הוא לא קיים.

אמנם בעלי עסקים רבים חוששים להשקיע סכומים באינטרנט, במיוחד בימי הקמת העסק כאשר המצב הפיננסי רגיש במיוחד – אך זו טעות מהותית. בניית אתר לעסק, שילובו בכמה רשתות חברתיות והפצת ניוזלטרים הם הדברים הטובים ביותר שיכולים לקרות לעסק שלכם. האינטרנט הוא הכלי השיווקי היעיל ביותר כיום – וגם הזול ביותר לעומת פרסום בטלויזיה, רדיו וכו'. אין ספק שתמיד ובמיוחד בזמנים קשים יותר המטרה היא קיצוץ בהוצאות – אך לא פחות מכך הגדלת המכירות – ושיווק דרך האינטרנט הוא הדרך המצוינת לעשות כן במינימום השקעה, אחרת תתקעו באותו מצב.

בניית אתר לעסק וכן הקמת פרופילים עסקיים ברשתות חברתיות הם האמצעי הטוב ביותר למיתוג העסק ובמידת הצורך לשיקומו. ראשית כל הדבר יוצר תדמית של עסק עדכני ורלוונטי, מה שמגדיל את מספר הלקוחות הפוטנציאליים שמבצעים בסופו של דבר רכישה. ככל שתהיינה פעילות רבה יותר באתר והן בתוך עמוד עסקי בפייסבוק, בטוויטר וכו' – כך תגדל ההתעניינות בעסק ויגדלו המכירות בהתאם. אתר תדמית מרשים ומקצועי יכול להגדיל את המכירות הרבה יותר מהצטרפות לרשימה זו או אחרת של ספר טלפונים – וההוכחות בשטח.