אחת מהדרכים הנוחות ביותר לשמור על אתר מעודכן היא הוספת בלוג לאתר. זוהי אופציה נפוצה במיוחד באתרי וורדפרס, שהרי נועדו בתחילת הדרך לשרת בלוגרים. באמצעות בלוג, ניתן בעצם להעלות אינפורמציה רבה וחשובה עבור הגולשים, באופן נוח וקל.

למה דווקא בלוג?

האתר שלנו זקוק לתחזוקה שוטפת – אתר שלא יעודכן בתדירות גבוהה ולא יוספו לו תכנים חדשים, לא יזכה לדירוג גבוה על ידי גוגל. קידום בגוגל הוא אחת מהדרכים להצלחת האתר ולמימוש מטרותיו – ככל שאתר מקבל דירוג גבוה יותר על ידי גוגל, כך הוא מופיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש וזוכה ליותר חשיפה. באמצעות בלוג, ניתן לעדכן את האתר במהירות ובקלות – כל פוסט הוא בעצם מאמר שמכיל את מילות המפתח הרלוונטיות לאתר. באופן זה, גוגל יקדם את האתר בהתאם למילות מפתח אלו – מה שידוע גם בשם "קידום אורגני". בלוג מאפשר לנו להעלות מאמרים רבים כאלו – וללא הכבדה על האתר.

בנוסף, בלוג מאפשר לנו לפרסם מידע שיווקי רב אודות העסק תוך הענקת ערך מוסף לגולשים בדמות מידע מעניין ומקצועי בתחום – וכך למשוך לעסק שלנו יותר לקוחות פוטנציאליים. בתוך הבלוג אפשר להטמיע קישורים ותגים שיביאו את הגולשים למקומות הרלוונטים באתר – וכך יגבירו את המכירות. כמו כן, גולשים יכולים להגיב בבלוג ולשאול שאלות בנוגע למאמר – דרך מצוינת לתקשורת ישירה עם הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים.

כיום בלוג נחשב לדרך הנוחה, הזולה והיעילה ביותר להפקת רווחים לאחר בניית אתר אינטרנט, והוא מהווה כלי שיווקי אידיאלי. באמצעות שילוב בלוג באתר אינטרנט, ההשקעה באתר מוחזרת במהרה והוא זוכה לחשיפה רבה בקלות יחסית.

מי כותב בבלוג?

חשוב להקפיד כי התכנים שיועלו בבלוג יהיו ברמה גבוהה וישלבו מידע מקצועי לצד שיווקי באופן מוצלח ולא מאולץ. כמו כן, יש להימנע משגיאות כתיב ולהקפיד על שפה רהוטה אך לא ארכאית. בשל כל כללים אלו, לרוב נוהגים לפנות אל כותבי תכנים מקצועיים ומפקידים בידיהם המיומנות את העבודה.