עם השתלטות פייסבוק על האינטרנט בפרט ועל חיינו בכלל, עסקים רבים הבינו שהם חייבים לפתוח לעצמם דף עסקי בפייסבוק. זו אינה טעות אלא אמת לאמיתה – אך חשוב לזכור שבעלות על דף עסקי בפייסבוק אינה פוטרת עסק מהקמת אתר אינטרנט ותחזוקו.

למרות היתרונות הרבים שמציעה פייסבוק – שיווק נוח וזול יחסית, קשר ישיר עם לקוחות, סטטיסטיקות נוחות לניתוח ושדרוג וכן הלאה, בניית אתרי אינטרנט טרם פסחה מן העולם. חשוב לזכור שדף בפייסבוק ואתר אינטרנט משלימים זה את זה, ואין האחד תחליף לשני.

מדוע?
ראשית כל, פייסבוק יותר מגבילה מאתר. באמצעות בניית אתר אינטרנט תוכלו להציג באופן מיטבי את תיק העבודות שלכם, לשדרג אותו בעיצוב מיוחד ולהוסיף שלל אפליקציות. בפייסבוק אמנם קיימות אופציות שונות לשדרוג העמוד שלכם, אבל בסופו של דבר מדובר בעיצוב נוקשה ואחיד למדי, שמעט מקשה להתבלט מעל המתחרים. ישנה מגבלה לגבי תמונות וטקסטים ואופן נראותם – מה שלא קיים באתר. לא תוכלו להרחיב בטקסטים, גם אם הם מעניינים – פייסבוק מאופיינת בטקסטים קצרים במיוחד, ואינה מסבירה פנים למאמרים.

שנית, יתרון העכשוויות של דף עסקי בפייסבוק יכול להוות גם חיסרון. אמנם כל עדכון שלכם מיד יקפוץ לעיני כל העוקבים שלכם, אך לאט לאט מידע ישן (ורלוונטי לא פחות) יגלוש לתחתית הדף, ואף אחד לא יגיב אליו. גולשים שירצו מידע רב על העסק שלכם, לא ימצאו אותו, ומעטים יתחילו לקרוא את כל הטיימליין שלכם.

דבר אחרון הוא העובדה שלפייסבוק יש תנאים משלה. זוהי רשת חברתית אך היא נמצאת בבעלות פרטית, ועוברת אינספור שינויים – מה שהיום חינמי לא בטוח יישאר כך מחר, ותקציבי פרסום בפייסבוק עשויים לעלות לפתע. גם הנראות והעיצובים של פרופיל עסקי בפייסבוק יכולים להשתנות בלי אזהרה, ולאלץ אתכם להתאים את הדף העסקי שלכם גם אם הדבר לא יחמיא לו. בעת בניית אתר אינטרנט, יש לכם הרבה יותר שליטה וודאות לגבי המחיר.

אז מה עושים?
בשל כך, סוסקה פלוס מציעה מערך שיווק מושלם שכולל הן הקמת אתר אינטרנט ותחזוקתו והן פיתוח דף עסקי בפייסבוק וניהולו. שני כלים אלו יחד יאפשרו להקפיץ את העסק שלכם מדרגה, להגדיל את קהל הלקוחות ולהכפיל את הרווחים. משום שאצלנו כל השירותים ניתנים תחת בית אחד, תזכו לסינרגיה – הישגים מצטברים הגבוהים בהרבה מאשר התועלת של כל כלי שיווק בנפרד.