עיצוב אתרים הוא כבר מזמן אינו עניין של מה בכך. מימי האינטרנט הבראשיתיים, אז עיצוב אתר כלל שילוב של תמונה וכותרת גדולה בדף ה-HTML, דברים השתנו בלי הרף, וכיום מדובר בתחום שעומד בפני עצמו. מעצבי אתרים רבים קיימים בשוק, ותוכנות שונות של עיצוב גרפי מתפרסמות ללא הרף.

הפיתוחים בטכנולוגיה הפכו את המושג "עיצוב אתרים" לעולם שונה וכמעט נפרד ממושג האב "בניית אתרים" – כיום, שני המושגים הללו הם בעלי חשיבות גדולה ויחדיו יוצרים את האתר המושלם. אחד ללא השני לא יכול להתקיים – ושילוב מוצלח של השניים יכול ליצור נפלאות.

אז מהו בעצם עיצוב אתרים בעידן המודרני?

עיצוב אתרים הוא התהליך שבו אנו ממחישים את הרעיונות והעקרונות של האתר, והופכים אותם לויזואליים. הדבר מצריך שימוש רב ביצירתיות, דימיון וכישרון, על מנת להצליח להמחיש את אותם מושגים בצורה הטובה והקולעת ביותר. לא די בכך – למשל, כאשר מעצבים אתרי תדמית, המעצב צריך להכיר לעומק את הקהל שעבורו הוא מעצב. העיצוב צריך לקלוע לאופי הלקוחות – ולהצליח ליצור את האווירה המתאימה ביותר לאתר: עיצוב אתרים לבני נוער יהיה שונה בתכלית מעיצוב של אתר שנועד לאנשי עסקים. כמו כן, חשוב להתאים עיצוב אתר לעסק לקהל לקוחותיו כדי שירגישו בו בנוח – לדוגמא, אתר לגיל הזהב צריך להיות פשוט, ברור ועם פונט גדול.

למרות החשיבות של מראה האתר, עיצוב אתרים הוא הרבה מעבר לכך. עיצוב אתרים הוא זה שבסופו של דבר קובע מה תהיה חווית הגלישה של הגולש – האם יהיה נוח להתנייד בתפריטים? האם יראה במהרה היכן עליו ללחוץ בכדי לרכוש את המוצר? האם באמצעות העיצוב, יצליח בעל האתר להניע את לקוחותיו לפעולה הרצויה (רכישה, הירשמות למועדון לקוחות, יצירת קשר ועוד)? מכיוון שמטרת אתר לעסק היא לקדם את מכירותיו, עיצוב אתר תדמית חייב להתאים למטרה זו בכך שיציג בצורה הטובה ביותר את המוצרים ואת העסק, ויצליח לגרום לגולש להפוך מלקוח פוטנציאלי ללקוח ממשי. עיצוב אתרים מדויק עשוי להגביר את המכירות, בעוד שעיצוב חובבני יכול להרוס את כל הפוטנציאל הטמון באתר.

סוסקה פלוס מציעה שירות כולל של בנייה, עיצוב אתרים וקידומם על מנת ליצור עבורכם את אתר התדמית המושלם, שיצליח להקפיץ את העסק ולקדם את מכירותיו באופן המהיר והיעיל ביותר.